Python | Kurz pro začátečníky | OBSAZENO

V tomto základním kurzu se naučíme základní koncepty jazyka a společně si naprogramujeme několik menších programů a jednoduchých her. Celý kurz bude zasazen do zastřešujícího příběhu, ve kterém společně zažijeme různá dobrodružství a především hodně tvůrčí zábavy.

4 500 Kč
Kurz má ještě volná místa Obsazeno Vyprodáno Zvolte variantu

Obsah kurzu

Když děti už nebaví grafické programovací rozhraní, začnou se poohlížet po něčem zajímavějším. Dobrou volbou je právě programovací jazyk Python. Jeden z nejpopulárnějších programovacích jazyků. Python přehledný jednoduchý programovací jazyk, se kterým zvládnete napsat i složitější programy. Tady si děti vyzkouší už psaní kódu.

Zábavnou formou se seznámíme se základy jazyka Python, jednoho z nejpopulárnějších programovacích jazyků vůbec. V kurzu si osvojíme základní koncepty jazyka: proměnné, cykly, podmínky, funkce a práci se seznamy a slovníky. 

Tyto koncepty si budeme osvojovat v rámci zábavného příběhu. Abychom nemuseli programovat pouze textové programy použijeme v průběhu kurzu knihovny, které nám pomohou vytvářet zajímavější grafické programy a hry, budou to knihovny Turtle a PyGame. Látku budeme průběžně opakovat formou zábavných kvízů. 

 

Termíny:

Pondělí v 16:00-17:00, od 11.09. 2023 do 29.01. 2024

Úterý v 17:00-18:00, od 12.09.2023 do 30.01. 2024

Čtvrtek v 16:00-17:00, od 7.9. 2023 do 26.1. 2024

Počet lekcí: 20

Frekvence: 1x týdně 60 minut

Počet studentů: maximálně 8

Kde se lekce konají: Online, přes Microsoft Teams.

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen pro děti od 10 let a účastnit se ho mohou i rodiče.

Předpoklady pro účast

Kurz je určen pro úplné začátečníky. Výhodou je, pokud účastník zná základy blokového programování v grafickém prostředí (např. Scratch). Důležité je také zvládat základní práci s PC a alespoň základní orientaci na klávesnici. Kdo umí napsat na klávesnici znaky jako [], (), =, +, - ,*,/,: - má vyhráno a může začít programovat.

Vybavení

Počítač s kamerou a pevným připojením k internetu, případně sluchátka a myš. Dále vlastní e-mail (ideálně Gmail), pod kterým bude možné vytvořit účet pro nástroj Replit. Tento nástroj budeme používat jako hlavní vývojové prostředí.

Kód Kód: 168/PON5 168/UTE4 168/CTV2 Zvolte variantu
Kategorie: Kurzy
Zpět do obchodu

Přihlaste se k odběru novinek!

* povinné pole