FAQ

Jak probíhají online kurzy a workshopy?

Online kurzy programování a workshopy probíhají přes Microsoft Teams.
Kurzy jsou pololetní a každého kurzu se účastní maximálně 8 účastníků. Menším počtem účastníků zajišťujeme, že se lektor může v plné kapacitě věnovat všem účastníkům.

Workshopy probíhají o víkendu. Délka workshopu je 3x45 minut.

Staráme se o to, aby každý účastník došel do zdárného konce s každým projektem. Víme dobře, že tempo každého může být rozdílné. Pokud účastníci nestíhají v průběhu hodiny, lektor se snaží každému věnovat tak, aby mohl v hodině pokračovat s ostatními.

Chcete programovat hned? Nemusíte čekat na další termín kurzu. Začít můžete s našimi video tutoriály. Jde o 2–3 předtočená videa, každé v rozsahu 20–40 minut. Najdete je ZDARMA na YouTube kanálu Vilekuly.

Jaký software se v kurzu používá k programování? Je zdarma?

Programujeme v Scratchi a Pythonu. Scratch je vizuální programovací jazyk drag-and-drop". Děti skládají jednotlivé příkazy pomocí programových bloků dohromady. Programování ve Scratchi je pro děti tedy něco jako hra se stavebnicí. K programování v Pythonu používáme prostředí Replit. Jazyk Python je určen zejména pro ty, kteří chtějí udělat v programování krok dál a začít psát kód.

Všechna prostředí k programování jsou dostupná zdarma.

Pro koho je kurz určen?

Kurzy Scratche jsou určené pro děti ve věku od 7 let. Kurzy Pythonu jsou určené pro děti od 10 let. S námi může ale programovat opravdu každý. Doporučujeme kurzy každému, kdo se touží seznámit se světem technologií a nemá žádné zkušenosti s programováním.

Co ke kurzu potřebuji?

  • vlastní PC nebo notebook
  • stabilní připojení k internetu
  • znalost běžné práce s počítačem
  • myš
  • u některých kurzů jsou nutné předchozí znalosti

Vrácení peněz za kurz

Důvody k navrácení kurzovného řešíme vždy individuálně. Zajímá nás, z jakého důvodu vaše děti nechtějí nebo nemohou pokračovat v kurzu. Navrácení peněz umožňujeme pouze u kurzů a to po první lekci. Snažíme se každému z vás vyjít vstříc, a dříve než přistoupíme ke zrušení účasti na kurzu, budeme společně s vámi hledat řešení.

Chcete se na něco zeptat?

Na něco jsme zapomněli? Potřebujete získat více informací? Pak nás neváhejte kontaktovat.

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se k odběru novinek!

* povinné pole